ATRAKCJE

Gościniec Dom Kresowy Przewięź  to doskonała baza, by odkrywać Podlasie.

 Atrakcje w regionie:

* Utwardzona ścieżka rowerowa do miasta do idealny pomysł przejażdżkę rowerami, na rolki lub hulajnogi i wyprawę na najlepsze lody w okolicy.

– Kanał Augustowski

Dzieło budownictwa wodnego z pierwszej połowy XIX wieku, otoczony cennymi przyrodniczo terenami. Na jego szlaku znajduje się 12 jezior. Jako unikatowy zabytek łączący naturę i technikę. Obiekt o całkowitej długości 101 km posiada 18 śluz, stanowiących główną atrakcję Augustowa.

– Studzieniczna (Sanktuarium Maryjne „Szlak Papieski”)

Sanktuarium na wyspie połączonej z lądem, położone nad jeziorem Studzieniczne. Według legendy i wierzeń przyklasztorna studzienka zawiera ozdrawiającą wodę. W 1990 roku Sanktuarium odwiedził Papież Jan Paweł II co upamiętnia pomnik na brzegu wyspy oraz trasa rejsu katamaranem „Kanał Augustowski – Szlak Papieski”.

– Snow Arena

Kompleks sportów zimowych mieszczący się w Druskiennikach na Litwie. Obiekt otwarty przez cały rok, posiada 2 kryte tarasy narciarskie z wypożyczalnią sprzętu narciarskiego.


Rezerwację obsługuje system : HOTRES.pl

 

– Trasy rowerowe

W regionie znajdują się liczne trasy rowerowe zarówno dla amatorów jak i zawodowców. Na wschodnim szlaku Green Velo – Augustów oznaczony jest numerem R11 – „Królestwo rowerowe Suwalszczyzna i Puszcza Augustowska”.

– Spływy kajakowe

Augustów i jego okolice są doskonałym miejscem dla miłośników spływów kajakowych. Wszystkim zwolennikom aktywnego odpoczynku przypadną do gustu trasy puszczańskich rzek : Rospudy, Szeszupy oraz Czarnej Hańczy.

– Pałac Paca w Dowspudzie

Dowspuda jest miejscem o szczególnym znaczeniu Historycznym i turystycznym. Neogotycki pałac dowodził bogactwu Ludwika Michała Paca gen. Wojsk Polskich i Napoleońskich. Obecnie możemy podziwiać pozostałości okazałego obiektu oraz rozległy park.

– Gruto Park

Istniejąca od 2001 r plenerowa ekspozycja polityków radzieckich, stanowi zbiór okazałych obiektów zebranych z terenów państw wschodnich (  w tym z Polski ). Pomniki były elementem ideologii komunistycznej państw przynależnych do ZSSR. Park położony jest w pobliżu Druskiennik na Liwie.

– Ścieżki dydaktyczne w Puszczy Augustowskiej

Zespół Pieszych szlaków biegnących przez rezerwat, ukazuje piękno i bogactwo przyrodnicze Puszczy Augustowskiej. Jedną z ciekawszych atrakcji szlaku jest kładka „Kozi rynek”.

– Pokamedulski Zespół Klasztorny w Wigrach

Kompleks budynków z Klasztorem, eremą oraz wierzą zegarową usytuowany na półwyspie jeziora Wigry. Jeden z najpiękniejszych widoków na Suwalszczyźnie jest  najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym w regionie.

* Utwardzona ścieżka rowerowa do miasta do idealny pomysł przejażdżkę rowerami, na rolki lub hulajnogi i wyprawę na najlepsze lody w okolicy.

* Utwardzona ścieżka rowerowa do miasta do idealny pomysł przejażdżkę rowerami, na rolki lub hulajnogi i wyprawę na najlepsze lody w okolicy.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this